Newsletter

Kliknij, aby obejrzeć

Reklama

Wychowanie

15.06.2011
Dzieci biedne i bogate

Dzieci biedne i bogate w twojej klasie - problem nietolerancji

Bieda jest zjawiskiem powszechnym w polskiej szkole, a jednocześnie bardzo wstydliwym. Co robić, kiedy zauważymy w naszej klasie podział na dzieci biedne i bogate? Jak działać, aby nikogo nie urazić? Polecamy scenariusz zajęć diagnostycznych.
więcej
30.05.2011
Koniec roku szkolnego - rady dla wychowawców

Koniec roku szkolnego - wskazówki dla wychowawcy

Jak wychowawca powinien się przygotować do podsumowania roku szkolnego? Do czego mogą się przydać informacje z ankiety dla rodziców? Podpowiadamy, jak wykorzystać przedwakacyjny czas na planowanie i doskonalenie swojej pracy w przyszłym roku szkolnym.
więcej
27.04.2011
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami – o czym warto pamiętać

Koniec roku już na horyzoncie. Przed nauczycielami trudny obowiązek wystawiania ocen końcowych, a także podsumowujących zebrań z rodzicami. Często dla obu stron spotkania takie są stresującym przeżyciem. Jak nauczyciel może się do nich przygotować?
więcej
28.03.2011
Współpraca

Nauka pracy w grupie

Umiejętność współpracy jest jedną z kluczowych umiejętności, które należy kształcić na każdym etapie edukacji. Wspólna zabawa, praca w zespołach na lekcji, projekt edukacyjny – każda z tych form wymaga znajomości zasad pracy w grupie.
więcej
28.02.2011
Wagary

Wagary – jak zdiagnozować problem i co zrobić, aby go rozwiązać

Uczeń nierealizujący obowiązku szkolnego to problem przede wszystkim wychowawcy. To on powinien przeanalizować zjawisko, znaleźć jego przyczyny i określić sposób pomocy wagarowiczowi. Jak zdiagnozować powody wagarów i skutecznie pomóc uczniowi?
więcej
26.01.2011
Wolontariat

Jak zorganizować wolontariat w gimnazjum

Rok 2011 został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji zachęcamy do organizacji wolontariatu w szkole. To wspaniały pomysł na propagowanie wśród uczniów postawy bezinteresownej pomocy, a także – na zagospodarowanie im wolnego czasu.
więcej
1  poprzednia  3 poprzednia 4 poprzednia 5 poprzednia 6 poprzednia 7 poprzednia 8 poprzednia 9 poprzednia 10 poprzednia 11  następna  11
Nasze strony:
Księgarnia Wydawnictwa Raabe Eksperci w oświacie - Wiedza * Inspiracje * Rozwój zawodowy Edupress - Czasopisma dla nauczycieli Instytut Raabe - Szkolenia dla nauczycieli Wydawnictwa Pastoralne Freebooki - darmowe publikacje
Nasze portale:
Dyrektorium - Platforma Zarządzania Szkołą PortalPrzedszkolny.pl - Z myślą o dyrektorze przedszkola Pastoralis - od księży dla księży SpecPiel.pl - testy specializacyjne dla pielęgniarek

TWOJE LEKCJE

Wspomagamy nauczycieli, dostarczając im gotowe materiały na lekcje, sprawdziany i zajęcia wyrównawcze.

Oferujemy także: scenariusze lekcji, konspekty lekcji, testy sprawdzające, pomoce dydaktyczne, karty pracy.