Newsletter

Kliknij, aby obejrzeć

Reklama

  Polecamy

Czy roślinom też chce się pić?

Celem cyklu doświadczeń jest pokazanie, że woda w przyrodzie znajduje się nie tylko w postaci płynnej w stawach czy jeziorach, ale jest również składnikiem roślin, a nawet powietrza. Zachęcamy do przeprowadzenie z uczniami pierwszego eksperymentu z cyklu.
więcej

  Nauczanie

Nadwrażliwość dotykowa u dzieci a rozwój mowy

Dotyk rozwija się jako jeden z pierwszych zmysłów. Ma ogromne znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania fizycznego, umysłowego i emocjonalnego człowieka. Nie tylko chroni i pomaga różnicować przedmioty, lecz także dostarcza człowiekowi informacji niezbędnych do życia i poznawania otaczającego świata.
więcej

  Wychowanie

Wakacje – jak się dobrze bawić bez alkoholu

Wakacje to czas, kiedy wielu młodych ludzi podejmuje pierwsze próby eksperymentowania z alkoholem. Dlatego pod koniec roku szkolnego warto przeprowadzić zajęcia profilaktyczne obejmujące tę tematykę i kształtujące postawy asertywne.
więcej

  W tym miesiącu w szkole

1 lipca - Międzynarodowy Dzień Psa

Lekcje, warsztaty czy zajęcia poświęcone tematyce zwierząt to bardzo dobry sposób na uczenie dzieci empatii wobec innych stworzeń.
więcej

21 czerwca - Święto Muzyki

Każdego roku, pierwszego dnia lata obchodzone jest Święto Muzyki. Podczas ostatnich, przedwakacyjnych zajęć warto pokazać uczniom, że muzyka to nie tylko źródło przyjemnych, artystycznych doznań, ale również sposób wyrażania swoich emocji i uczuć.
więcej
Nasze strony:
Księgarnia Wydawnictwa Raabe Eksperci w oświacie - Wiedza * Inspiracje * Rozwój zawodowy Edupress - Czasopisma dla nauczycieli Instytut Raabe - Szkolenia dla nauczycieli Wydawnictwa Pastoralne Freebooki - darmowe publikacje
Nasze portale:
Dyrektorium - Platforma Zarządzania Szkołą PortalPrzedszkolny.pl - Z myślą o dyrektorze przedszkola Pastoralis - od księży dla księży SpecPiel.pl - testy specializacyjne dla pielęgniarek

TWOJE LEKCJE

Wspomagamy nauczycieli, dostarczając im gotowe materiały na lekcje, sprawdziany i zajęcia wyrównawcze.

Oferujemy także: scenariusze lekcji, konspekty lekcji, testy sprawdzające, pomoce dydaktyczne, karty pracy.