Kto może skorzystać z ulgi IP BOX?

obsługa i rozliczenie ip box

Rzetelna obsługa kadrowo płacowa to pewność, że wykorzystujemy wszystkie szanse na opodatkowanie preferencyjną stawką. Jedną z możliwości, jest ulga IP BOX

Na czym polega ulga IP BOX i czego ona dotyczy?

W ten sposób określa się ulgę, której pełna nazwa brzmi Innovation Box lub Patent Box. Została wprowadzona w 2019 roku. Dzięki niej można skorzystać z preferencyjnego opodatkowania dochodów, pochodzących z praw własności intelektualnej. Do tej grupy zaliczymy np. dochody z:

  • patentu;
  • autorskiego prawa do programu komputerowego.

Trudno się dziwić, że tak wielu podatników chce skorzystać z rozwiązania IP BOX. Aby to zrobić, warto skonsultować się z firmą, oferującą usługi księgowe. Profesjonalna obsługa i rozliczenie IP BOX to pewność, że naszymi sprawami zajmie się specjalista, który będzie czuwał nad poprawnością całego procesu. W ten sposób unikniemy ewentualnych problemów i trudności w związku ze skorzystaniem z ulgi.

Komu przysługuje ulga IP BOX?

Tego typu rozwiązanie przeznaczone jest dla podatników CIT. Kryterium jest osiaganie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Ulga jest także kierowana do podatników PIT. Co ważne, opcja w obu przypadkach jest dostępna również wtedy, gdy dana osoba nie dysponuje jeszcze kwalifikowanym prawem własności intelektualnej. Wtedy musi zgłosić wniosek, potwierdzający jego chęć zostania otoczonym takim prawem ochronnym. Należy to zrobić w czasie 6 miesięcy od końca miesiąca, za który została obliczona zaliczka na podatek z pięcioprocentową stawką podatku.

Usługi kadrowo płacowe – jaką inną pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Oprócz wyboru dogodnej formy opodatkowania możemy także spodziewać się wsparcia w pomocy i zarejestrowaniu nowych działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *