Niszczenie dokumentacji archiwalnych – zasady

Niszczenie dokumentacji w każdym wypadku musi odbywać się zgodnie z przepisami prawnymi i odpowiednimi przepisami. Nie ma mowy o niedokładnym i byle jakim niszczeniu akt, gdyż to może jedynie sprawić, że ważne dane dostaną się w niepowołane ręce. W tym wypadku na uznanie zasługuje mobilne niszczenie dokumentacji przez specjalistów. Eksperci doskonale wiedzą, jakie zasady są najważniejsze. O czym musimy pamiętać? Kiedy skorzystać z fachowych usług? Co jest ważne?

Niszczenie dokumentacji

Niszczenie akt musi odbywać się zgodnie z normą DIN 66399. Ekoakta zapewnia szeroki wachlarz usług tego typu, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Zadania są wykonywane profesjonalnie, bezpiecznie i zgodnie z dbałością o środowisko. Możemy liczyć na:

  • Niszczenie dokumentów w systemie bezpiecznych pojemników.
  • Mobilne niszczenie dokumentów, w siedzibie klientów.
  • Niszczenie nośników magnetycznych i optycznych.

Dzięki temu każda firma skorzysta z takiego rozwiązania, jakie jest zgodne z zasadami. Istotne jest to, że łamanie przepisów prawnych może skutkować różnymi karami.

Mobilne niszczenie dokumentów

Mobilne niszczenie dokumentów jest dokonywane w siedzibie klienta. Dzięki temu nie trzeba nawet wychodzić z firmy, aby skorzystać z fachowych usług.

Niszczenie dokumentacji musi przebiegać bezpiecznie i sprawnie. Sprawdzonym i ciekawym sposobem jest korzystanie ze specjalnych pojemników, a następnie przewiezienie akt w miejsca. w którym zostaną zniszczone. Bardzo ważne jest to, że zwyczajne niszczarki w biurze zazwyczaj nie są wystarczającym rozwiązaniem. Dokumentacja musi zostać zniszczona tak, aby nie dało się odtworzyć zawartych tutaj wrażliwych danych i firmie i pracownikach.

Jak widać, niszczenie akt warto powierzyć profesjonalistom z doświadczeniem i wiedzą. To da nam pewność, że zachowane zostały wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Akta są odpowiednio utylizowane. Ogólna zasada mówi o tym, że niszczyć należy jedynie dokumenty nieaktualne, których już nie trzeba przechowywać w przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *