Jakie są początki stroju z Dzikiego Zachodu?

Imprezy z przebraniami uwielbiają bazować na minionych dekadach lub nawet wiekach. Strój z Dzikiego Zachodu nawiązuje do okresu XIX wieku oraz początku wieku XX. Mowa o zachodnich terenach Stanów Zjednoczonych. Sprawdź, jak możesz skutecznie oddać ducha tamtych czasów.

Stroje dziki zachód – jakie przebrania warto wybrać?

Gdy wyobrażamy sobie dziki zachód, pierwsze, co przychodzi nam do głowy to kapelusze. Wystarczy kilka niewielkich dodatków, żeby móc poczuć się jak szeryf miasteczka na dzikim zachodzie. Warto rozważyć także takie dodatki jak sztuczne rewolwery czy odznaki. Świetną opcją będzie także wykorzystanie bandamek. Ale czy strój dziki zachód może oznaczać także sukienkę? Jak najbardziej!

Strojne outfity, wzbogacone w pióra – również takie ubrania wtedy noszono. A jakie motywy możemy wykorzystać? Ciekawym pomysłem może być impreza w klimacie:

  1. saloonu
    Klimatyczna muzyka, drinki – to wszystko sprawi, że poczujecie się jak w prawdziwej knajpie z tamtej epoki
  2. walka rewolwerowców
    A może impreza w klimacie pojedynku? Wystarczy odrobina kreatywności i przednia zabawa murowana.
  3. impreza z nawiązaniami do filmów
    Masz ulubione westerny? Może wreszcie będziesz mógł wykorzystać tę wiedzę i ukochane motywy do stworzenia wyjątkowej imprezy.

Stroje dziki zachód – gdzie je kupić?

Opcji jest wiele i sporo zależy od tego, ile czasu pozostało do imprezy. Jeśli mamy spory zapas czasowy możemy zrobić wyprawę po sklepach z używanymi ubraniami i samodzielnie skomponować unikatowy strój. Nie czujmy się źle, jeśli impreza zbliża się wielkimi krokami, a by dalej nie znaleźliśmy takiego rozwiązania jak strój Dziki Zachód. Z pomocą przychodzą dobrze zaopatrzone sklepy, oferujące różnorodne opcje i to w przystępnych cenach. W ten sposób ekspresowo wykreujemy przebranie, z którego będziemy naprawdę dumni. Taką atrakcyjną ofertę proponuje m.in. aster-bal.com.pl.

Strój dziki zachód – czego unikać?

Pamiętajmy, że pewne przebrania po prostu nie są okej. Przebieranie się za mniejszości, szczególnie te, które ucierpiały z rąk białego człowieka to szczyt ignorancji. Dlatego, jeśli chcemy stworzyć imprezę, na której będzie obowiązywał strój dziki zachód, od razu zaznaczmy, że nie są mile widziane przebrania za rdzennych Amerykanów. Jest wiele innych ciekawych opcji, które pozwolą nam poczuć tamten klimat. Angażowanie w naszą imprezę historii o torturowaniu tubylców zdecydowanie nie jest tematem do żartów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *