Agencja celna – w jaki sposób działa?

Wymiana międzynarodowa towarów to konieczność dopełnienia wielu formalności. Bez wiedzy na ten temat nie da się przestrzegać obowiązującego prawa. Całe przedsięwzięcie zorganizujemy dużo sprawniej, jeśli pomogą nam w tym eksperci.

Agencja celna – co właściwie oferuje?

Na samym początku należy zaznaczyć, że agencja celna nie jest Urzędem Celnym. Pełni za to rolę pośrednika między przedsiębiorcą (który zajmuje się np. takimi działaniami jak import i eksport z Wielkiej Brytanii) a Urzędem Celnym. Oprócz tego firmy, takie jak agencja celna Sadmax, zlokalizowana w okolicach ulicy Wirażowej w Warszawie, współpracują także z Krajową Administracją Skarbową. Ale na co dokładnie możemy liczyć, wybierając taką profesjonalną pomoc? Wsparcie dotyczy m.in. takich kwestii, jak:

  • odprawy celne w transporcie lotniczym, morskim, drogowym i kolejowym,
  • odprawy celne towarów akcyzowych (również przygotowanie deklaracji podatków akcyzowych);
  • dokonywanie rzetelnych wyliczeń należności wywozowych i przewozowych;
  • legalizacja świadectw pochodzenia;
  • przygotowywanie i składanie wymaganej dokumentacji, np. deklaracji statystycznych Intrastat.

Przedsiębiorstwa działające w tej branży przyspieszą i ułatwią więc załatwianie formalności, które wykraczają poza import i eksport z Wielką Brytanią i innymi krajami. Eksperci zatroszczą się także o to, by bez problemu zostały załatwione formalności w związku z tranzytem.

Odprawy celne w transporcie lotniczym i nie tylko – jak wybrać dobrą agencję celną?

Solidna firma powinna dbać o to, żeby podczas współpracy nie pojawiły się żadne trudności. Usługi winny być wykonywane na jasnych warunkach. Wszelkie doradztwo i informowanie klienta musi być przeprowadzane w sposób przejrzysty, zrozumiały i wyczerpywać temat. Żeby zwiększyć nasze szanse na znalezienie godnej zaufania agencji celnej, sprawdźmy doświadczenie takie firmy oraz upewnijmy się, że działa ona w kompleksowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *