Czy odnawialne źródła energii mogą być przyszłością Turowa?

Źródła energii, które są odnawialne, to zdecydowanie temat najczęściej poruszany w ostatnich latach. Czy mogą być one dla nas przyszłością? Specjaliści odpowiadają.

Elektrownia Turów – dlaczego wymaga zmian?

Elektrownia Turów wymaga zmian, szczególnie ze względu na swoją dużą emisyjność. Turoszów jest regionem, który wpływa nie tylko na zmiany klimatyczne w kraju, ale również na sąsiadujących państwach.
Transformacja terenów górniczych w Turowie jest w stanie:
• Uniezależnić kraj od węgla
• Poprawić stan powietrza na dolnej części kraju
Turów fundusz sprawiedliwej transformacji działa od lat. Strategia transformacji regionu turoszowskiego, dąży do odnawialnych źródeł energii.

Kopalnia Turów – czy odnawialne źródła energii są skuteczne?

Transformacja regionu Turoszowa oraz inwestycja w odnawialne źródła energii to jedyny sposób na poprawę sytuacji w kraju i na świecie. PGE Turów, Zgorzelec, Bogatynia to miejsca, na których należy skupić się najbardziej.
OZE Turów są nie tylko skuteczne, ale też łatwe w pozyskaniu. OZE w Turowie zdecydowanie się sprawdzą, ponieważ generują duże ilości energii. Transformacja OZE w Turowie to temat, który analizowany jest przez fachowców. Są oni zgodni co do ich funkcjonalności.
Źródła OEZ w Turowie, które można będzie wykorzystać to między innymi energię słoneczną oraz fotowoltaika. Turów posiada wiele miejsc, których powierzchnia nadawałaby się na takie elektrownie.
Kopalnia Turów będzie mogła dzięki temu uzyskać jak najlepszą bezemisyjność.

Źródło: http://ozeturow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *