Czym się różnią żarówki ksenonowe od ledowych

Jeśli motoryzacja to Twoje hobby z pewnością wiesz, jak bardzo branża ta się rozwija a wraz z nią powstają coraz to nowsze technologie i rozwiązania. Wprowadzane innowacje powodują, że korzystanie z pojazdów jest coraz bardziej komfortowe. Kwestie te dotyczą również oświetlenia w pojeździe. Obecne rozwiązania pozwalają nam dopasować jego poziom do najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. Najpopularniejsze z nich to żarówki ksenonowe  i żarówki samochodowe LED. Czym różnią się między sobą i które z nich warto wybrać?

Światła LED do samochodu- czym się charakteryzują?

Światła LED do samochodu w dużo krótszym czasie osiągają pełną jasność reflektorów. Są one również jednymi z najtrwalszych rozwiązań na rynku, dzięki czemu są pozytywnie oceniane przez kierowców. Najnowsze modele dopasowują poziom jasności do pogody. Żarówki samochodowe LED składają się z wielu diod elektroluminescencyjnych umieszczonych w obudowie. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest sterowanie ich mocą. Możliwości najnowocześniejszych diod LED-owych pozwalają uniknąć oślepienia czy dopasowania jasności świateł do warunków na drodze. To bardzo komfortowy rodzaj oświetlenia samochodowego.

Żarówki samochodowe ksenonowe i ich specyfikacja 

Lampy samochodowe ksenonowe to reflektory niezawierające wewnątrz standardowej żarówki, a odpowiedni palnik. To zdecydowanie inny rodzaj rozwiązań niż ten, z którym możemy spotkać się w tradycyjnych reflektorach. To zjawisko wykorzystujące dwie elektrody, a każda z nich wypełniona jest odpowiednim gazem- ksenonem i innymi substancjami. W momencie podłączenia do nich energii pojawia się widoczny dla nas łuk świetlny o bardzo dużym natężeniu. Lampy samochodowe ksenonowe to zazwyczaj standardowe wyposażenie samochodów wysokiej jakości, co związane jest z najnowocześniejszymi rozwiązaniami i zdecydowanie wyższymi kosztami. Pomimo tego faktu są to niezwykle doceniane rozwiązania przez użytkowników.

Żarówki LED czy ksenonowe – które z nich warto wybrać?

Zarówno żarówki samochodowe ksenonowe jak i LED-owe są korzystnym rozwiązaniem. Jednak wybór odpowiednich zależy od tego, czego potrzebujemy. Najwyższą jakość światła zapewnią nam z pewności żarówki ksenonowe. Z kolei nowoczesne światła LED do samochodu pozwolą dowolnie dopasować jasność reflektorów do panujących warunków zewnętrznych. Jednak nie tylko ten aspekt ma tutaj znaczenie. Złej jakości reflektory nie zapewnią wydajnego światła. Warto wiec do tej sprawy podejść w sposób kompleksowy i zadbać nie tylko o odpowiedni rodzaj żarówek ale także dobrej jakości lampy. 

Artykuł powstał przy współpracy sklepu z akcesoriami samochodowymi https://basic.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *