Klosze do lamp – szklane versus metalowe

Oświetlenie już od dawna nie spełnia jedynie funkcji użytkowej. Jest bowiem również elementem dekoracyjnym, uzupełniającym aranżację pomieszczenia. Z tego powodu warto rozsądnie wybierać klosze do lamp. Najpopularniejsze są szklane oraz metalowe modele. Na jaki jednak lepiej się zdecydować?

Klosz szklany – elegancja i ponadczasowość

Szkło doskonale rozprasza światło. Z tego powodu wiele osób eksperymentuje z barwionymi kloszami. Na przykład miodowy potrafi sprawić, że oświetlenie ma cieplejszy odcień, dzięki czemu tworzy przytulną atmosferę. To idealne rozwiązanie chociażby do sypialni. Świetnie się sprawdzi również w salonie. Szklany klosz do lampy łatwo utrzymuje się w czystości, gdyż wystarczy przetrzeć go ścierką. Jest ponadto uniwersalny – sprawdzi się zarówno w nowoczesnej aranżacji, jak i w klasycznej.

Wady kloszy szklanych

Główną obawą jest oczywiście to, że szkło dosyć łatwo stłuc. Jeżeli jednak zamawia się coś szklanego przez Internet, to osoba pakująca przedmiot z pewnością zadba o to, aby przedmiot nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Każdej firmie zależy bowiem na tym, aby klienci byli zadowoleni i częściej decydowali się na zakupy. Osoby mające małe dzieci i zwierzęta mogą spokojnie zdecydować się na szklane klosze do lamp wiszących. Maluch lub zwierzak nie dosięgną do sufitu, a taki dodatek doda wnętrzu elegancji.

Nowoczesne klosze do lamp z metalu

Metal cechuje się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Jest łatwy w konserwacji i pozwala na stworzenie niemalże dowolnej formy. Dzięki temu można znaleźć odpowiedni model do każdego pomieszczenia. Metalowe klosze do lamp stojących są praktycznie niemożliwe do zniszczenia. Wybierają je więc przeważnie osoby, które nie zmieniają zbyt często aranżacji wnętrz. Najbardziej pasują do pokoi urządzonych w stylu:

  • loftowym
  • minimalistycznym
  • skandynawskim
  • eklektycznym
  • glamour

Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Kojarzą się przeważnie z nowoczesnymi formami, aczkolwiek metalowe klosze do lamp klasycznych także się zdarzają.

Klosz do lampy stojącej – rodzaje metali

Metalowe klosze wykonuje się najczęściej z:

  • aluminium
  • miedzi
  • stali nierdzewnej
  • mosiądzu

Różnią się między sobą wyglądem, wytrzymałością oraz oczywiście ceną. Najlepiej wybrać aluminiowy klosz do lampy wiszącej, gdyż łączy stosunkowo niską cenę ze świetną jakością.

Źródło: https://kuplampy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *