Karmienie szczeniąt czyli dlaczego warto zainteresować się karmą bezzbożową

Gdy zwierzak pojawia się w naszym domu, musimy nastawić się na spore zmiany. Mowa nie tylko o częściowej zmianie trybu życia (dopasowanie swojego grafika do pory spacerów), ale też o zainteresowaniu się żywieniem psa. Już na samym początku powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka karma dla szczeniąt będzie odpowiednia.

Karmy dla szczeniąt – wpływ na zdrowie młodego psa

Wszystkim nam zależy na tym, żeby nasi czworonożni przyjaciele rozwijali się zdrowo. Czas wzmożonego wzrostu psiaka to moment, kiedy szczególnie mocno potrzebuje on zbilansowanej diety. Czasem nie doceniamy, jak duży wpływ, za pośrednictwem podawanych posiłków, mamy na rozwój naszego przyjaciela. Czym więc powinna wyróżniać się dobra karma dla szczeniaków? Zawsze poszukiwania zaczynajmy od sprawdzenia składu. Niestety zbyt często okazuje się, że nie jest on atrakcyjny z punktu widzenia potrzeb psa.

Karmy dla szczeniaków a zawartość zbóż, czyli czy białko zawarte w zbożach jest rzeczywiście potrzebne czworonogowi?

Sucha karma dla szczeniąt może zawierać takie składniki, jak np.:

  1. jęczmień;
  2. żyto;
  3. pszenica.

Mało osób wie niestety o tym, że w takich składnikach nie znajdziemy aminokwasów, których bardzo mocno potrzebują szczenięta. Można zaliczyć do nich np. lizynę oraz metioninę. Dlaczego to ważne, żeby suche karmy je zawierały? Dzięki nim zwierzak może cieszyć się dynamicznym wzrostem fizycznym, dobrym apetytem i świetnym samopoczuciem.

Bezzbożowa karma dla szczeniąt – gdzie jej szukać?

Na szczęście coraz więcej firm oferuje dobrej jakości bezzbożowe karmy dla szczeniąt. Ciekawe propozycje znajdziemy m.in. w sklepie CrazyBoy. Takie profesjonalne propozycje zostały stworzone z myślą o prawidłowym rozwoju młodego psiaka. Zamiast zapychaczy w postaci zbóż, znajdziemy w nich cenne składniki, m.in.: indyka, kaczkę, łososia oraz szereg ważnych składników analitycznych (białko surowe, tłuszcz surowy oraz kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3).

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów crazyboy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *