Metody i źródła finansowania inwestycji gminnych

Sposoby finansowania inwestycji gminnych są bardzo różnorodne. Gminy w tym wypadku poszukują wielu ciekawych propozycji, które pozwolą zrealizować zamierzone działania. Sprawdźmy, jakie zewnętrzne źródła finansowania inwestycji są najczęściej wykorzystywane. Co warto wiedzieć?

Źródła finansowania JST

Metody finansowania przyjmują wiele wersji. Jeśli chodzi o zwrotne źródła finansowania inwestycji JST, mowa tutaj o obligacjach komunalnych, pożyczkach i kredytach. Jakie jeszcze sposoby inwestowania są stosowane? Nie zapominajmy także o leasingu i partnerstwie publiczno-prywatnym. Każda z tych opcji daje sporo możliwości gminom.

Rodzaje inwestycji gminnych

Zewnętrzne źródła finansowania inwestycji jednostek samorządu terytorialnego są niezbędne w wielu sytuacjach. Istotne jest to, że JST podejmują różne rodzaje inwestycji gminnych. W tym wypadku wsparciem służą specjaliści, którzy pomogą jak najlepiej działać powiatom, gminom i województwom. Wskażą odpowiednie sposoby finansowania i nakierują gminę na konkretne działania.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze rodzaje inwestycji gminnych, są to zazwyczaj:

  • inwestycje modernizacyjne,
  • inwestycje odtworzeniowe,
  • inwestycje strategiczne,
  • inwestycje interesu publicznego,
  • inwestycje rozwojowe itp.

Źródła finansowania JST są dobierane zazwyczaj zgodnie z potrzebami i możliwościami danej gminy. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednie środki na realizację inwestycji. Poszukując takich źródeł, warto postawić na profesjonalne wsparcie specjalistów z Aesco Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *