Regały – rodzaje i sposoby wykorzystania

Regał to nieodłączny mebel w każdym mieszkaniu. Idealnie sprawdza się zarówno w sypialni, jak i w salonie bądź gabinecie. Przekonaj się, jakie wyróżniamy regały nowoczesne oraz do czego możemy je wykorzystać.

Jakie są rodzaje nowoczesnych regałów?

Niezależnie od tego, jakie przedmioty będziemy przechowywać na regałach, warto wiedzieć, jakie wyróżniamy nowoczesne regały. Ostatnio największą popularnością cieszą się:

  • regał komorowy,
  • regał schodkowy.

Czym się one charakteryzują? Okazuje się, że są do siebie dość podobne w budowie. Zarówno regał komorowy, jak i regały schodkowe składają się ze specjalnych komór, czyli przestrzeni o takim samym kształcie i powierzchni, wewnątrz których możliwe jest przechowywanie przedmiotów. Regał schodkowy posiada natomiast specyficzny kształt – w przeciwieństwie do typowych regałów komorowych, jego przestrzenie, czyli komory układają się w kształt schodów. To właśnie ta cecha odróżnia regał schodkowy od regału komorowego.

Jaki regał wybrać?

Wybór odpowiedniego regału do naszego domu, będzie zależeć oczywiście od naszych potrzeb, czyli od tego, co zamierzamy na nim przechowywać oraz od naszego gustu, jak i posiadanej przestrzeni do zagospodarowania. Jeśli potrzebujemy mebla do przechowywania książek, świetnie sprawdzi się w tej roli regał na książki schodkowy. Jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych i nowoczesnych regałów, dzięki którym możliwa jest odpowiednia ekspozycja posiadanego zasobu bibliotecznego. Co więcej, nowoczesne regały na książki w typie schodkowym nie zajmują dużo miejsca. Pamiętajmy również, że możliwy jest dobór odpowiedniej wielkości i liczby komór do naszych potrzeb.

Jak wykorzystać nowoczesne regały?

Oczywiście książki to nie jedyne przedmioty, jakie możemy umieścić na regale. Oprócz nich bardzo często zdarza się, że potrzebne są regały na segregatory. Również w tym przypadku świetnie sprawdzi się zarówno regał schodkowy, jak i komorowy. Co więcej, pamiętajmy, że na każdym z rodzajów regałów możemy umieścić ozdoby lub rośliny, dzięki czemu nowy mebel może być nie tylko praktyczny, lecz również pełnić funkcję estetyczną.

Jaki kolor regału wybrać?

Podczas wyboru regału możemy wybrać nie tylko jego kształt, lecz również kolor. Dzięki jasnym kolorom możemy rozświetlić nawet ciemne pomieszczenie oraz nadać mu jasności, dzięki czemu zyska zupełnie nowy charakter. Możemy postawić także na klasyczne kolory takie jak dąb czy orzech, które nadadzą wnętrzu elegancji i szyku. Warto korzystać ze sprawdzonych sklepów, takich jak np. Topeshop, gdzie znaleźć można wiele różnych regałów, ale też innych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *