Przy rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy warto skorzystać z pomocy

Sprowadzanie auta z zagranicy z wielu względów cieszy się całkiem dużą popularnością. Niezależnie od motywacji, osoby, które podejmują się takiego działania, muszą zatroszczyć o szereg formalności. Jeśli je zaniedbają, mogą czekać je poważne problem z prawem.

Co oznacza kompleksowa rejestracja pojazdów?

Jedną z istotnych spraw jest załatwienie formalności w odpowiedniej kolejności. Trudno się dziwić, że często po prostu nie wiemy, od czego zacząć. Na co się przygotować? Jaką dokumentację musimy przedstawić? Niestety rejestracja pojazdów sprowadzonych z zagranicy przebiega w bardziej złożony sposób niż rejestracja aut zakupionych w kraju. Musimy nastawić się na to, że konieczne będzie zaopatrzenie się w m.in. przetłumaczony dowód rejestracyjny (jeśli pojazd pochodzi z kraju nienależącego do Unii Europejskiej), oraz umowę sprzedaży/kupna. Wszystkie te akta należy przedstawić w wydziale komunikacji. Zgodność takiego tłumaczenia z oryginałem potwierdza tłumacz przysięgły. Warto przeprowadzić również badania diagnostyczne. Na tym jednak jeszcze nie koniec.

Profesjonalna pomoc przy rejestracji pojazdów z zagranicy

Usługodawcy, specjalizujący się w tej branży, pomagają nie tylko we wszystkich wspomnianych wyżej czynnościach. Oprócz tego stanowią cenne źródło informacji w sprawach związanych z podatkiem akcyzowym. Niestety z tym wiąże się złożenie właściwego pisma do urzędu skarbowego, a to, jak łatwo się domyślić, rodzi kolejne formalności.

Zaufanie specjaliście (np. firmie Euroconnect) sprawia, że:

  • możemy być pewni rzetelności tłumaczenia dokumentów rejestracji pojazdów
  • przyspieszamy cały proces (zajmie on mniej czasu, niż gdybyśmy zajęli się nim samodzielnie)
  • nie musimy fatygować się samodzielnie do urzędów (np. dzięki zmianie prawa firma wspierająca klienta w rejestracji pojazdu, może reprezentować usługobiorcę w Urzędzie Celnym)

Źródło: http://www.euroconnect24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *