Styropian może mieć naprawdę wiele zastosowań

Styropian jest tworzywem o tak szerokim zastosowaniu, że można mnożyć branże, w których codziennie się go używa. Wodoodporny, nowoczesny wariant styropianu w postaci płyty wykorzystywany jest m.in. do izolacji budynków lub jako styropian pod parapety. Materiał ten spotkamy nie tylko w budownictwie. Gdzie jeszcze z powodzeniem się go używa?

Pudełka styropianowe, czyli bezpieczny sposób na transport

Takie boxy styropianowe sprawiają, że lekarstwa, artykuły gospodarstwa domowego, żywność i inne produkty w idealnym stanie docierają do miejsca odbioru. Niezwykle ważną kwestią jest tutaj lekkość styropianu. Niska waga sprawia, że ładunek nie zyskuje na ciężarze, co ma duże znaczenie w procesie transportu. Dobre opakowania i pudełka styropianowe powinny posiadać wszystkie najważniejsze atesty oraz być kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Ozdoby styropianowe

Chociaż styropian sam w sobie nie prezentuje się zbyt intrygująco, może być bazą dla bardzo ciekawych eksperymentów. Wyroby ze styropianu nierzadko zachwycają dopracowaniem i finezyjnym wykończeniem. Z jego pomocą da się stworzyć przepiękne ozdoby świąteczne i nie tylko. W ten sposób można wykorzystać np. kule styropianowe. Dekoracje mogą mieć też inny charakter. Odporny, specjalistyczny styropian sprawdzi się m.in. jako materiał do zdobienia elewacji budynku. Takie rozwiązania charakteryzują się atrakcyjną ceną. Jednocześnie prezentują się niezwykle szykownie i na długo wzbogacą wygląd domu.

Mniej typowe zastosowanie styropianu

Styropian może być również ważnym wyposażeniem wnętrz. Niezwykłą popularnością cieszą się m.in. pufy styropianowe. Świetnie prezentują się w nowoczesnych mieszkaniach oraz w biurach. Takie wypełnienie można spotkać również w wyposażeniu „niedomowym”. Wkłady styropianowe do fotelików samochodowych sprawią, że transport dzieci zachodzi w bezpiecznych warunkach. Oprócz fotelików styropianowych, w autach spotkamy się również z:

  • podkładkami ze styropianu
  • rdzeniami i kołyskami samochodowymi

Styropian na szeroką skalę wykorzystywany jest w branży gastronomicznej, transportowej oraz wszędzie tam, gdzie znaczenie ma dobre zabezpieczenie produktu. Bardzo często spotkać go można również w przestrzeni mieszkalnej. To dlatego wśród klientów takich firm, jak np. Styromax, znaleźć można zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i osoby indywidualne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *