Na czym polega frezowanie frontów meblowych?

Podczas produkcji mebli mamy do czynienia z wieloma technikami tworzenia frontów. Jedną z najpopularniejszych metod z pewnością frezowanie CNC. Jest tak dlatego, ponieważ jest ona jedną z najszybszych metod obróbki, której nie można zapewnić podczas stosowania innych metod. Czym się charakteryzuje frezowanie CNC i co warto o nim wiedzieć?

Frezowanie mebli CNC – charakterystyka

Frezowanie frontów meblowych możemy wykonać z różnych płyt i materiałów. Stosując technikę CNC w prosty sposób nawiercane są otwory pod zawiasy, uchwyty i systemy szuflad. Dodatkowo wszystkie te czynności wykonywane są podczas jednego frezowania. Dlatego też każdy tworzony w ten sposób front będzie charakteryzował się ogromną precyzją oraz odpowiednio dokładnymi wymiarami. Dzięki temu uzyskane rezultaty cechują się naprawdę wysoką jakością i solidnością.

Frezowanie płyt meblowych- jakie materiały są tutaj najczęściej stosowane?

Frezowanie płyt meblowych wykonywane jest z zastosowaniem najpopularniejszych materiałów, takich jak między innymi:

  • płyta MDF,
  • pływa wiórowa,
  • drewno,
  • sklejka,
  • inne materiały drewnopodobne.

Z pewnością największym zainteresowaniem cieszą się fronty meblowe wykonane z MDF ze względu na odpowiednią fakturę materiału, proste rzeźbienie oraz możliwość wykonywania wielu ciekawych zagłębień, wzorów i kształtów. Dodatkowo tak przygotowane fronty można pomalować na dowolny kolor i uzyskać różne efekty- zarówno matowe jak i na wysoki połysk. Jeśli szukasz sprawdzonych realizacji z pewnością powinieneś sprawdzić ofertę https://wytnijwymaluj.pl/.

Frezowanie płyt MDF – jak przebiega ten proces?

Frezowanie w płycie MDF wykonywane jest z użyciem maszyn CNC o odpowiednim polu roboczym i wymiarach. Dzięki temu w sposób automatyczny wykonywane są poszczególne fronty oraz nawiercane odpowiednie zawiasy, systemy szuflad, wzory oraz różne kształty na powierzchniach. Płyty te podczas wykonywania prac są solidnie zamontowane do stołu, dzięki czemu nie ma obaw co do stabilności i precyzyjności uzyskanych rezultatów. Dlatego też frezowanie CNC to obecnie najczęściej stosowany i najbardziej polecany sposób na wykonywanie frontów meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *